Turbūt dažniausiai naudojamas audinys apatinio trikotažo gamyboje – medvilnė. Šio audinio drabužius galima skalbti aukštoje temperatūroje, tačiau, jei audinys yra dažytas, reikėtų vadovautis instrukcijoms, kaip skalbti, - tai gali būti ir trisdešimties, ir keturiasdešimties laipsnių temperatūra. Medvilninį audinį galima skalbti skalbyklėje ir nesibaiminti, kad audinys susitrauks ar išsitampys.
Elastanas dažnai naudojamas tam, kad audiniai būtų tampresni. Negalima balinti chloru, o prižiūrėtų vertėti taip pat, kaip ir tuos drabužius, kurių sudėtyje yra nedidelė dalis šio pluošto.
Mikropluoštas yra sintetinis audinys, tačiau leidžiantis odai kvėpuoti. Galima skalbti rankomis arba švelniu skalbimo režimu skalbyklėje. Temperatūra neturėtų būti aukštesnė nei trisdešimt laipsnių.
Nailonas ir poliamidas yra sintetiniai pluoštai, pasižymintys tvirtumo savybėmis. Svarbu žinoti, kad nailoninių gaminių negalima džiovinti saulėje, nes nuo tiesioginių saulės spindulių audinys pagelsta. Galima skalbti keturiasdešimties laipsnių temperatūroje. Poliamido gaminiai skalbiami nesiglamžo, gali būti skalbiami net šešiasdešimties laipsnių temperatūroje.
Poliesteris yra patvarus audinys, išlaikantis savo formą. Galima skalbti keturiasdešimties laipsnių temperatūroje.
Šilkinis audinys šiek tiek glamžosi, pasižymi izoliacinėmis savybėmis, tačiau yra labai minkštas ir švelnus. Šilko gaminius galima skalbti tik rankomis drungname vandenyje.
Viskozė yra labai besiglamžantis audinys. Skalbti galima šešiasdešimties laipsnių temperatūroje, dažytus – tik keturiasdešimties laipsnių.
Taigi, kiekvieno audinio apatinį trikotažą svarbu tinkamai prižiūrėti, ir, jei tai darysite teisingai, galėsite ilgai džiaugtis estetiškai atrodančiais apatiniais drabužiais.
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą