Turbūt populiariausia medžiaga būtų medvilnė arba bambukas. Ši medžiaga yra visiškai natūrali, todėl maloni odai ir jos nedirginanti. Vis dėlto, medvilnė arba bambukas gana greitai nusiskalbia ir nebeatrodo taip estetiškai, kaip norėtųsi. Iš bambuko pluošto dažniausiai gaminamos kelnaitės. Vyrai kartais skundžiasi, kad iš bambuko pluošto trumpikės pernelyg greitai išsitampo, taigi, perkant galima iš karto rinktis kiek mažesnį dydį – taip galite apsidrausti, kad greitai trumpikės taps pernelyg didelės.
Iš sintetinio pluošto dažniausiai gaminamos liemenėlės, tačiau neretai pasitaiko tokių atvejų, kad iš jo gaminamos ir kelnaitės. Tai – nėra pats geriausias pasirinkimas, kai kalbama apie apatinį trikotažą, tačiau tokį pluoštą kur kas paprasčiau prižiūrėti: jis taip greitai nenusiskalbia, be to, išlaiko savo pirminę išvaizdą.
Elastanas dažnai naudojamas su kitais pluoštais, tam, kad galima būtų užtikrinti, kad apatiniai drabužiai būtų pakankamai tamprūs.
Manoma, kad viskozė yra sintetinis pluoštas, tačiau iš tiesų tai nėra tiesa. Viskozė gaminama iš perdirbtos celiuliozės, ir audinys tampa minkštas ir malonus. Jis gana dažnai naudojamas apatinių drabužių gamyboje, ir visai ne be reikalo – šis audinys leidžia odai kvėpuoti ir yra labai švelnus.
Dar vienas puikus pasirinkimas – tai šilkas, kuris taip pat leidžia odai kvėpuoti. Kad ir kokį audinį pasirinktumėte, svarbu apatinius tinkamai prižiūrėti, priešingu atveju jis gali labai greitai nusiskalbti, prarasti savo pradinę formą ir estetiką. Svarbu atkreipti dėmesį, kaip ir kokioje temperatūroje galima skalbti apatinį trikotažą. Ne visus pluoštus galima skalbti skalbyklėje, ir taip pat nereikėtų pamiršti, kad negalima šviesių drabužių skalbti su tamsiais, o dar geriau – skalbinius rūšiuoti ne tik į šviesius bei tamsius, bet ir į vidutinio tamsumo. Tokiu atveju galėsite būti užtikrinti, kad apatinis trikotažas nepraras savo pradinės išvaizdos ir jo nereikės greitu metu pakeisti nauju.